Cautarea rapida a informatiilor pe situl www.lmcpascani.ro



Login

BIBLIOTECA


Activitati Membri Anunturi

ACTIVITĂŢILE  CATEDREI  DE  EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ


LICEUL TEORETIC " MIRON COSTIN" PAŞCANI
        EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ, 2013-2014


SEM.I

1.Concurs Internaţional " Legănelul lui Iisus", ediţia a-II-a, Şcoala Gimnazială " Tiberiu Morariu" Salva, jud.Bistriţa- Năsăud
 Secţiunea: Creaţii plastice şi abilităţi manuale

  • PREMIUL I- LIPOVANU ROBERTA, VB
  • PREMIUL II-PETRIŞOR  VICTOR GABRIEL , VB
  • PREMIUL III-UNGUREANU RALUCA ALEXANDRA , VB

2.Concurs Internaţional " Naşterea Domnului- prilej de bucurie sfânta", ediţia a-III-a,
 Şcoala Gimnazială nr.11 Buzău

  • PREMIUL I- NIŢĂ PAULA ANDRADA , VB
  • PREMIUL II-HOGAŞ BOGDAN GABRIEL, VB
  • PREMIUL III -BORDEIANU DENISA- VALENTINA , VB

3.Concurs Naţional " Naşterea Domnului-Renaşterea Bucuriei", ediţia a-III-a, Şcoala " B.P.Haşdeu" Iaş i

  • PREMIUL  SPECIAL  AL JURIULUI- HUMINIUC SIMONA , VB
  • PREMIUL I-BĂDĂRĂU CĂTĂLINA FLORENTINA , VB
  • PREMIUL II-NECULĂEŞ CĂTĂLINA DENISA, VB
  • MENŢIUNE-ARTENIE DENISA GABRIELA, V

4.Concursul Internaţional " Martor la tradiţii ,  ediţia a-IV-a,  activitatea " Tradiţii de iarnă-Secţiunea Felicitări de iarnă "  ,  Liceul Teoretic " Callatis" Mangalia

  • PREMIUL I- UNGUREANU RALUCA ALEXANDRA ,VB
  • PREMIUL II - HUMINIUC SIMONA, VB
  • PREMIUL I I- PETRIŞOR VICTOR GABRIEL ,VB
  • MENŢIUNE-BĂDĂRĂU CATALINA FLORENTINA , VB
  • MENŢIUNE - LIPOVANU ROBERTA MARIA, VB

5.Concurs naţional " Domn, Domn să-nălţăm" , secţiunea Decoraţiuni de Crăciun,
Liceul Ortodox  " Episcop Roman Ciorogariu" Oradea

  • PREMIUL I - UNGUREANU RAREŞ
  • PREMIUL III - ANDREI IOANA CATARINA
  • MENŢIUNE - FRIJA ALEXANDRA MARIA

 

SEM.AL-II-LEA

  • participare Simpozion Internaţional " Parteneriat cu mediul" , ediţia a-VI-a,  Şcoala Gimnazială nr.18 Timişoara,  secţiunea elevi - TEMA: ATELIERUL FANTEZIEI

              ( expoziţie cu obiecte din materiale refolosibile realizate de elevi)

  • PREMIUL I-HUMINIUC SIMONA, VB
  • PREMIUL AL-II-LEA- ARTENIE DENISA
  • participare Concurs Internaţional, ediţia a-V-a, 2014 " SĂRBĂTOAREA ȊNVIERII-LUMINA SUFLETELOR NOASTRE", Sc." B.P.HASDEU" IASI, SC."CARMEN SYLVA" IASI,  sectiunile : 2. Creatie tehnologica-abilitati practice si 8.Ouă încondeiate
  • Premiul I-HUMINIUC SIMONA
  • PREMIUL III-NECULAES CATALINA DENISA
  • MENTIUNE-HUMINIUC SIMONA
  • DIPLOMA DE PARTICIPARE-PETRISOR VICTOR, ARTENIE DENISA
  • participare Concurs Naţional  " Quilling-fantezie, formă si culoare" , editia a-VI-a, Liceul Teoretic" Nicolae Iorga " Nehoiu, jud.Buzau, 
  • PREMIUL I-HUMINIUC SIMONA
  • PREMIUL I-NECULĂEŞ CĂTĂLINA -DENISA
  • PREMIUL II -ARTENIE DENISA-GABRIELA

 

  • participare Concurs International de creatia " ECOFEST JUNIOR" , editia a-XII-a, iulie 2014, sectiunea Eco-Arta , SIMERIA, JUD.HUNEDOARA
  • PREMIUL I- HUMINIUC SIMONA
  • PREMIUL I-LIPOVANU ROBERTA
  • PREMIUL AL-II-LEA, CONCURS INTERNATIONAL " STRUCTURE AND COLOUR" , EDITIA A-IX-A, PALATUL COPIILOR IASI, 2014-PETRISOR VICTOR GABRIEL

 

                      COORDONATOR,
                            prof. SAROŞI IRINA, Educaţie tehnologică