Cautarea rapida a informatiilor pe situl www.lmcpascani.ro



Login

BIBLIOTECA


Activitati Membri Anunturi

MEMBRII CATEDREI DE EDUCAŢIE MUZICALĂ

Numele şi prenumele : Pavăl I. Cristina Maria
Specialitatea : educaţie muzicală
Gradul didactic : I
Vechimea în învăţământ : 13 ani, din care în unitatea noastră 6 ani


Responsabilităţi

  • profesor de educaţie muzicală
  • organizarea spectacolelor in cadrul activitatilor scolare si extrascolare
  • membru in comisia "Consursuri scolare"
  • responsabil Comisia metodica Arte-Sport, (ianuarie -august 2016)

Realizari profesionale

  • 2011-2012 - organizarea si participarea la diverse activitati: Ziua nationala a Romaniei, Craciunul, 24 ianuarie, 8 martie, Dragobetele( O seara romaneasca), 1 iunie;
  • 2012 - Selectarea si pregatirea elevilor de clasele V-X, membri in corul scolii si prezentarea unui spectacol la Festivitatea de sfarsit de an scolar

Rezultate la Olimpiade si concursuri

  • CONCURSUL NATIONAL DE MUZICA - Etapa Judeteana, martie 2014:
    - premiul I - Corul "Raza de soare"
    - premiu de excelenta (unicul acordat pentru cei 75 de concurenti) pemru interpretare si promovarea folclorului romanesc Baiceanu Emanuel George clasa a VI-a B
    - premiul I - Baiceanu Emanuel George, clasa a VI-a B - Solist vocal sectiunea Folclor
    - premiul I - Albu Miruna, clasa a VII-a - Solist vocal sectiunea Folclor
    - premiul I - Chihaia Lorena Petronela Ana - Solist vocal sectiunea Divertisment, clasa a VI a B
    - premiul al II-lea, Barzu Maria Catalina, Solist vocal sectiunea Divertisment, clasa a VI a B
    - premiul I - Gervasa Cristian - pian - sectiunea instrumentisti, clasa a VI-a A
  • FESTIVALUL CURCUBEUL ARTELOR EDITIA I 2014 PASCANI, 7 iunie, Casa de Cultura Pascani
    - premiul I Groza Ioana, clasa a VIII-a - folclor
    - premiul al II-lea - Albu Miruna Ioana, clasa a VII-a A - folclor
    - premlul al II -lea - Iftimia Diana Larisa - clasa a XI-a C - folclor
    - mentiune - Baiceanu Emanuel George - clasa a VI-a B - folcior
    - premiul I - Ilie Elena - clasa a VI-a A - divertisment
    - premiul I - Micu Madalina Paula, clasa a XII-a E - divertisment
    - premiul al II-lea - Aanei Ioana, Puiu Ana Maria, clasa a V-a C - divertisment
    - premiul al III-lea - Chihaia Lorena Petronela Ana, clasa a VI-a B - divertisment
    - premiul I - Gervasa Cristian - pian - clasa a VI-a A
    - premiul I - $erban Madalin - folk, clasa a XII-a A
    Trofeul Festivalului (unicul din aproximativ 70 de concurenti) - Micu Madalina Paula, clasa a XII-a E