Cautarea rapida a informatiilor pe situl www.lmcpascani.ro



Login

BIBLIOTECA


Activitati Membri Anunturi Evaluare in educatie

MEMBRII CATEDREI DE MATEMATICĂ

Numele şi prenumele : Brădăţeanu V. Corneliu
Specialitatea : matematică
Gradul didactic : I
Vechimea în învăţământ : 20 de ani, din  care în unitatea noastră 13 ani


Educaţie şi formare

  • Universitatea “Al. I. Cuza” Iaşi, Facultatea de Matematică

Perfecţionare

  • Masterat cu tema : ”Didactica matematicii”, la Universitatea. „Al.I. Cuza” Iaşi

Responsabilităţi

  • profesor de matematică
  • responsabilul comisiei metodice - Matematică
  • membru in consiliul de administraţie
  • diriginte la clasa a X-a F  (ştiinţe ale naturii)

Numele şi prenumele : Crăciun V. Alina
Specialitatea : matematică
Gradul didactic : I
Vechimea în învăţământ : 23 de ani, din care în unitatea noastră 15 ani


Educaţie şi formare

  • Universitatea Bucureşti, Facultatea de matematică

Perfecţionare

  • Masterat cu tema :”Didactica matematicii”, la Universitatea. „Al.I. Cuza” Iaşi
  • an scolar 2011-2012
     - cursul POSDRU  de limba franceza
    -  cursul POSDRU  de IT
    -  cursul POSDRU  “Formare de formatori”
    -  cursul POSDRU  “Manager de proiect”
    -  cursul de perfectionare “Profesorii de matematica in societatea cunoasterii”- prima etapa

Rezultate la Olimpiade si concursuri (anul scolar 2011-2012)

  •  Concursul interjudetean “Sperante Olimpice”:

            - Ion Nela, clasa a VI-a A- mentiune

  • Concursul National “Evaluare in educatie”, etapa I (judeteana):

            - Ion Nela,  clasa a VI-a A - diploma de merit (echivalent mentiune)

  • Concursul National “Euclid”, etapa I (judeteana):

           - Ion Nela,  clasa a VI-a A- premiul al III-lea ,
            - Paraoanu Iulia, clasa a VI-a A- mentiune.

  • Concursul National “Euclid”, etapa a II-a (judeteana):

            - Ion Nela,  clasa a VI-a A- mentiune ,
            - Paraoanu Iulia, clasa a VI-a A- premiul al II-lea
            - Craciun Andreea, clasa a VI-a A- mentiune.
            - Samson Catalin, clasa a IX-a H, mentiune

  • Concursul National “Euclid”, etapa a III-a (judeteana):

            - Ion Nela,  clasa a VI-a A- premiul I
            - Paraoanu Iulia, clasa a VI-a A- mentiune.

  • Olimpiada de matematica- faza judeteana
            - Ion Nela, clasa a VI-a A – mentiune
            - Paraoanu Iulia, clasa a VI-a A- mentiune.
  • Concursul “Adolf Haimovici” – faza judeteana
            - Petrea-Ioneasa Mihaela, clasa a XII-a- mentiune
            - Petrea-Ioneasa Gabriela, clasa a XII-a- mentiune
            - Manole Madalina- Cristina, clasa a XII-a- mentiune

Realizari profesionale

  • Programul Eco-Şcoala – „Să învăţăm despre pădure”, Proiectul „Apa- sursa a vieţii”
  • Îndrumare promoţii terminale în unitatea noastră în calitate de profesor diriginte, Clasa a XII-a, anul absolvirii: 2004, 2005

Responsabilităţi

  • profesor specialitatea  matematică de la  01. 09. 2000  şi în prezent
  • metodist ISJ
  • responsabil comisie “Perfectionare”
  • Diriginte la clasa a XI-a D

Lucrări publicate

  • Coautor – „Manual de matematica pentru clasa a XI-a”, TC, Editura Fair Partners, 2005, aprobat de MEC
  • Coautor – „Culegere de probleme pentru clasa a X-a”, TC+CD, Editura Fair Partners, 2005
  • Coautor – „ 70 teste pregătitoare pentru admiterea in clasa a V-a, Matematică”, Editura Fair Partners, 2005
  • Colaborator la lucrarea „Teste de matematică pentru bacalaureat rezolvate şi comentate” , Editura Venine, 2004
  • Coautor „ Manual de matematică pentru clasa a  IV –a”, Editura „Fair Partners”, Bucureşti, 2006.
  • Articole in revista liceului, "Caleidoscop"

Numele şi prenumele : Mihaela Anuşca
Specialitatea : matematică - informatică
Gradul didactic : I
Vechimea în învăţământ : 18 ani, din care în unitatea noastră 10 ani


Educaţie şi formare

  • Universitatea Bucureşti, Facultatea de Matematică
  • Universitatea Al I Cuza Iaşi, Facultatea de Informatică-studii postuniversitare

Responsabilităţi

  • director începând cu 9. 01. 2017
  • director adjunct în perioada 1.01.2012 - 8. 01. 2017
  • profesor de matematică
  • preşedinte al Consiliului de administratie

Numele şi prenumele : Pintilie T. Paul-Emil
Specialitatea : matematică
Gradul didactic : I
Vechimea în învăţământ : 22 de ani, din care in unitatea noastra 9 ani


Educaţie şi formare

  • Univ. "Al. I. Cuza" Iasi, Facultatea de matematica (5 ani)

Perfecţionare

  • "Sprijin pentru unităţile şcolare în implementarea manualului de evaluare internă a calităţii" an şcolar 2013-2014
  • "Management educaţional participativ"(2016)
  • "Personalul didactic din sistemul de invatamant preuniversitar si universitar de stat – promotor al invatarii pe tot parcursul vietii"(2015)
  • "Sprijin pentru unit. scolare in implementarea manualului de evaluare interna a calitatii"(2013)
  • "Click 1- Proiectarea curriculară centrată pe competenţe"(2012)
  • "Click 2- Eficienţă în predare prin folosirea metodelor interactive"(2012)
  • "Competenţele curriculare – priorităţi ale reformei" in cadrul proiectului POSDRU ,,Formarea continuă a profesorilor de matematică în societatea cunoaşterii"(2012)
  • "Dezvoltarea profesională în societatea cunoaşterii" in cadrul proiectului POSDRU ,,Formarea continuă a profesorilor de matematică în societatea cunoaşterii"(2012)
  • POSDRU "Dezvoltarea profesională a cadrelor didactice prin activităţi de mentorat"(2010)
  • "Ora de dirigenţie - O abordare interactivă"( 2006)
  • "Implementarea programei – Consiliere si Orientare"( 2005)
  • "Comunicare şi conflict"( 2002-2003)
  • "Abilitare curriculară - matematică" (2001-2002)
  • "Team building", "Politici curriculare" - în cadrul proiectului Educaţia 2000+ (1999-2001)

Rezultate la Olimpiade si concursuri

   An scolar 2015 - 2016

  • Concursul interjudetean de matematica "Sperante olimpice"
    • Grosu Elena , clasa a VIII-a, mentiune

  • Concursul interdisciplinar "Minţi dezgheţate"
    • Costan Mara, Gheorghiu Teodor, Mancuta Cristian, clasa a V-a, premiul I

   An scolar 2014 - 2015

  • Concursul de matematica "COMPER"
    • Lupu Iulia, a VIII-a C, premiul I
    • Hobinca Miriam, a VIII-a C, premiul II
    • Grosu Elena, a VII-a B, premiul II
    • AntoneagIustina, a VII-a B, premiul II
    • Hrostea Carmen, a VII-a B, premiul II
    • JudeleMadalina, a VII-a B, premiul II
    • Lazar Larisa, a VII-a B, premiul II
    • Bodoasca Diana, a VII-a B, premiul III
    • Birsan Cristiana, a VIII-a C, premiul III
    • Ciurlica Bianca, a VIII-a C, premiul III
    • Draganescu Bianca, a VIII-a C 80, premiul III
    • GhiorghiuVasile, a VIII-a C, premiul III
    • Poleac Alexandra, a VIII-a C, premiul III
    • FlorescuTeodor, a VII-a B, premiul III
    • Hugeanu Ana, a VIII-a C, premiul III
    • Popovici Patricia, a VIII-a C, mentiune

   An scolar 2013 - 2014

  • Olimpiada de matematica, etapa judeteana
    • Clasa a VI-a B – Grosu Elena - Mentiune

  • Concursul Naţional Euclid, etapa I
    • Clasa a XII-a E – Grigoras Ecaterina - Premiul I
    • Clasa a VI-a B – Grosu Elena - Premiul III
    • Clasa a VI-a B – Florescu Teodor – Mentiune
    • Clasa a VII-a C – Lupu Iulia - Premiul III
    • Clasa a VII-a C – Ghiorghiu Vasile  -  Premiul III

  • Concursul Naţional Euclid, etapa a II-a
    • Clasa a VI-a B - Grosu Elena - Premiul al II- lea
    • Clasa a VI-a B – Barzu Catalina/ Mentiune
    • Clasa a VII-a C – Lupu Iulia -  Premiul al II- lea

  • Concursul Naţional Euclid, etapa a III-a
    • Clasa a VI-a B - Grosu Elena - Premiul  I
    • Clasa a VI-a B – Barzu Catalina/ Premiul al III- lea
    • Clasa a VI-a B – Casian Delia/ Premiul al III- lea
    • Clasa a VI-a B –Florescu Teodor/ Mentiune
    • Clasa a VII-a C – Lupu Iulia -  Premiul al III- lea
    • Clasa a VII-a C– Ghiorghiu Vasile  -  Premiul al III- lea

   An scolar 2012 - 2013

  • Olimpiada de matematică
    • Clasa a V-a B - Grosu Elena – Mentiune/ Olimpiada De  Matematica/Faza Judeteana
  • Elevi medaliati la concursurile de matematica
    • Clasa a V-a B - Grosu Elena – Premiul  L / Medalie Aur- Concurs Euclid/ Etapa III / Calificata Faza Nationala Concurs Euclid
    • Clasa a XII-a D - Artene Codrut /Premiul  I /Medalie  Aur- Concurs Euclid- Etapa III
    • Clasa a XII-a D - Artene Codrut/Premiul  I / Medalie Aur/ Concursul naţional de Evaluare in Educatie /Etapa III
    • Clasa a VI-a C – Lupu Iulia Ioana -  Premiul al II- lea/ Medalie Argint/ Etapa III / Concurs Euclid / Calificata Faza Nationala Concurs Euclid
    • Clasa a XII-a D - Artene Codrut /Premiul al II- lea/Medalie Argint - Concurs Euclid- Etapa II
    • Clasa a XII-a D- Vasluianu Cristian/ Premiul al II- lea/Medalie Argint- Concurs Euclid- Etapa III
    • Clasa a XII-a D - Artene Codrut / Premiul al III- lea /Medalie Bronz/ Concursul naţional de Evaluare in Educatie /Matematică / Etapa A Ii-A
    • Clasa a XII-a D- Jitaru Andrei/ Premiul al III- lea/Medalie Bronz - Concurs Euclid- Etapa II
  • Concursul SMART
    • Clasa a V-a B - Grosu Elena - Premiul al III- lea - Concurs Smart-  Etapa I
  • Concursul Euclid
    • Clasa a VI-a C – Lupu Iulia Ioana -  Premiul al III- lea - Concurs Euclid- Etapa I
    • Clasa a V-a B - Barzu Maria – Cătălina- Mentiune - Concurs Euclid- Etapa I
    • Clasa a V-a B- Casian Delia- Mentiune - Concurs Euclid- Etapa I
    • Clasa a V-a B- Grosu Elena - Mentiune - Concurs Euclid- Etapa I
    • Clasa a V-a B- Ungureanu Eugen- Mentiune - Concurs Euclid- Etapa I
    • Clasa a VI-a C – Ciurlică Bianca -  Mentiune - Concurs Euclid- Etapa I
    • Clasa a VI-a C –Poleac Alexandra Cătălina-  Mentiune - Concurs Euclid- Etapa I
    • Clasa a V-a B - Barzu Maria – Cătălina- Premiul al III- lea  - Concurs Euclid- Etapa II
    • Clasa a V-a B - Grosu Elena - Premiul al III- lea - Concurs Euclid- Etapa II
    • Clasa a VI-a C – Lupu Iulia Ioana -  Premiul al III- lea - Concurs Euclid- Etapa II
    • Clasa a V-a B- Casian Delia- Mentiune - Concurs Euclid- Etapa II
    • Clasa a VI-a C –Poleac Alexandra Cătălina-  Mentiune - Concurs Euclid- Etapa II
    • Clasa a XI-a E – Anghel Adrian- Mentiune - Concurs Euclid- Etapa III
    • Clasa a V-a B- Baiceanu George- Mentiune - Concurs Euclid- Etapa III 
  • Concursul de Evaluare in Educatie, Etapa a II-a
    • Clasa a XII-a D - Artene Codrut / Premiul al III- lea /Medalie Bronz
    • Clasa a V-a B, Florescu Teodor – Mentiune
    • Clasa a V-a B, Baiceanu Emanuel- Mentiune
    • Clasa a V-a B, Grosu Elena- Mentiune
    • Clasa a V-a B, Barzu Catalina – Mentiune
    • Clasa a VI-a C,  Ghiorghiu Vasile- Mentiune
    • Clasa a VI-a C,  Samachis Razvan- Mentiune
    • Clasa a VI-a C,  Hobinca Miriam Georgiana- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Anghel Adrian- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Tudorache Maria Magdalena- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Dascalu Florin Cosmin- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Neamtu Ionut- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Plesca Maria- Mentiune
    • Clasa a XII-a D, Prodan Adrian - Mentiune
    • Clasa a XII-a D, Vasluianu Cristian- Mentiune
    • Clasa a XII-a F, Ghindaoanu Cristina- Mentiune
  • Concursul de Evaluare in Educatie, Etapa a III-a
    • Clasa a XII-a D - Artene Codrut/Premiul  I / Medalie Aur
    • Clasa a V-a B, Florescu Teodor - Mentiune
    • Clasa a VI-a C,  Poleac Alexandra- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Tudorache Maria Magdalena- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Neamtu Ionut- Mentiune
    • Clasa a XI-a E, Grigoras Ecaterina- Mentiune
    • Clasa a XII-a D, Jitaru Andrei- Mentiune
    • Clasa a XII-a D, Prodan Adrian - Mentiune
    • Clasa a XII-a D, Vasluianu Cristian- Mentiune
    • Clasa a XII-a F, Ghindaoanu Cristina- Mentiune

Responsabilităţi

  • profesor matematică
  • diriginte clasa a XII – a F (ştiinţe ale naturii)

Numele şi prenumele : Deliman Cristian
Specialitatea : matematică
Gradul didactic : I
Vechimea în învăţământ : 17 ani, din care in unitatea nostra 8 ani


Educaţie şi formare

  • Univ. "Al. I. Cuza" Iasi, Facultatea de matematică

Responsabilităţi

  • profesor de matematică 
  • diriginte la clasa a XII-a D (matematica - informatica)

Numele şi prenumele : Ungureanu Loredana Laura
Specialitatea : matematică
Gradul didactic : II
Vechimea în învăţământ : 14 ani din care in unitatea noastra 2 ani


Educaţie şi formare

  • Univ. "Al. I. Cuza" Iasi, Facultatea de matematică
  • Diploma de master in Comunicare, Creativitate si Competente Psihosociale īn Organizatii, Universitatea "Petre Andrei" Iasi , 2008 - 2010

Responsabilităţi

  • profesor de matematică 
  • diriginte la clasa a V-a B

Perfectionari

  • Certificat de Formator, obtinut in perioada 06.12 - 12.12. 2010 la Agentia Judeteana a Ocuparea Locurilor de Munca Iasi
  • Certificat de Manager de Proiect, obtinut in perioada 01.11 - 11.11. 2010 la S.C. Info Educatia S.R.L.
  • Curs pentru Director īn īnvatamāntul prescolar, primar, gimnazial si de maistri, furnizor de educatie: INTEC- Institutul European de Training si Consiliere

Experienta profesionala

  • Profesor matematica perioada 01.11.2001-01.11.2011, Fundatia Academica Ecologica "Dimitrie Cantemir" Iasi
  • Director Grup Scolar Preuniversitar "Dimitrie Cantemir" Iasi perioada 01.09. 2009-01.11.2011
  • Director adjunct Grup Scolar Preuniversitar "Dimitrie Cantemir" Iasi perioada 01.10.2008 - 01.09.2009
  • Profesor informatica perioada 01.11.2001-01.11.2011
  • Profesor Managementul Proiectelor perioada 01.09. 2009-01.11.2011