Cautarea rapida a informatiilor pe situl www.lmcpascani.ro



Login

BIBLIOTECA


Activitati Membri Anunturi Evaluare in educatie

ACTIVITĂŢILE  CATEDREI  DE  MATEMATICĂ

REZULTATE OBTINUTE LA CONCURSUL NATIONAL  DE MATEMATICA
“COMPER”

EtapaI

Data:___23.01.2015__Anul şcolar 2014/2015

Disciplina:MATEMATICĂ
Clasele: V - VIII

Nr.
crt.

Numele si prenumele elevului

Clasa

Punctaj

Premiu

1.

Lupu Iulia

a VIII-a C

95

I

2.

Hobinca Miriam

a VIII-a C

90

II

3.

Grosu Elena

a VII-a B

90

II

4.

AntoneagIustina

a VII-a B

85

II

5.

Hrostea Carmen

a VII-a B

85

II

6.

JudeleMadalina

a VII-a B

85

II

7.

Lazar Larisa

a VII-a B

85

II

8.

Bodoasca Diana

a VII-a B

80

III

9.

Birsan Cristiana

a VIII-a C

80

III

10.

Ciurlica Bianca

a VIII-a C

80

III

11.

Draganescu Bianca

a VIII-a C

80

III

12.

GhiorghiuVasile

a VIII-a C

80

III

13.

Poleac Alexandra

a VIII-a C

80

III

14.

FlorescuTeodor

a VII-a B

75

III

15.

Hugeanu Ana

a VIII-a C

75

III

16.

Popovici Patricia

a VIII-a C

70

M

17.

Nistor Diana

a VIII-a B

65

M

Profesori,
Prof. UngureanuLoredana (colaborator, evaluator )

Prof. Pintilie Paul (colaborator, evaluator)

Prof. RusuCiprian (mentor, evaluator)


Rezultate la olimpiade şi concursuri
Catedra de matematică a Liceului Teoretic "Miron Costin" Paşcani
an şcolar 2012-2013


Semestrul I  

Nr crt

Nume concurs

Felul concursului/etapa

Premiul obtinut

Clasa

Nume elev

Prof coordonator

1

Euclid

National(faza I)

Mentiune

V

Barzu Maria

Pintilie Paul

2

Euclid

National(faza I)

Mentiune

V

Cesian Delia

Pintilie Paul

3

Euclid

National(faza I)

Mentiune

V

Grosu Elena

Pintilie Paul

4

Euclid

National(faza I)

Mentiune

V

Ungureanu Eugen

Pintilie Paul

5

Euclid

National(faza I)

Premiul III

VI

Anghelus Maria

Bradateanu C

6

Euclid

National(faza I)

Mentiune

VI

Mihai Valentin

Bradateanu C

7

Euclid

National(faza I)

Mentiune

VI

Puiu Ioana

Bradateanu C

8

Euclid

National(faza I)

Mentiune

VI

Babata Iustin

Bradateanu C

9

Euclid

National(faza I)

Mentiune

VI

Poleac Alexandra

Pintilie Paul

10

Euclid

National(faza I)

Mentiune

VI

Ciurlica Bianca

Pintilie Paul

11

Euclid

National(faza I)

Premiul III

VI

Lupu Iulia

Pintilie Paul

12

Sperante olimpice

interjudeteana

Mentiune

VII

Ion Nela

Craciun Alina

13

Sperante olimpice

interjudeteana

Mentiune

VII

Paraoanu  Iulia

Craciun Alina

14

Euclid

National(faza I)

Mentiune

VII

Turcu Diana

Craciun Alina

15

Euclid

National(faza I)

Premiul II

VII

Ion Nela

Craciun Alina

16

Euclid

National(faza I)

Premiul II

VII

Paraoanu  Iulia

Craciun Alina

17

Euclid

National(faza I)

Mentiune

IX

Apetrei Roxana

Craciun Alina

18

Euclid

National(faza I)

Mentiune

IX

Chingaalata Bogdan

Craciun Alina

19

Euclid

National(faza I)

Premiul III

IX

Mihalachi Laura

Craciun Alina

20

Euclid

National(faza I)

Premiul III

IX

Albu Andreia

Craciun Alina

21

Euclid

National(faza I)

Premiul II

IX

Luchian Bogdan

Craciun Alina

22

Euclid

National(faza I)

Premiul II

IX

Bostan Lavinia

Craciun Alina

23

Euclid

National(faza I)

Premiul II

IX

Nichitoaia Diana

Craciun Alina

24

Euclid

National(faza I)

Premiul I

IX

Luca Andreia

Craciun Alina

25

Euclid

National(faza I)

Premiul I

X

Joldescu Petronel

Bradateanu C

26

Euclid

National(faza I)

Premiul III

X

Pascal Mihaita

Bradateanu C

27

Euclid

National(faza I)

Premiul III

X

Pristavu Larisa

Bradateanu C

28

Euclid

National(faza I)

Mentiune

X

Apostol Marius

Bradateanu C

29

Euclid

National(faza I)

Mentiune

X

Anghelus Andreea

Bradateanu C

30

Euclid

National(faza I)

Mentiune

X

Fasola Bianca

Bradateanu C

31

Euclid

National(faza I)

Premiul I

XI

Grigoriu Maria

Bradateanu C

32

Euclid

National(faza I)

Premiul II

XI

Luca Alexandra

Bradateanu C

33

Euclid

National(faza I)

Premiul III

XI

Luchian Alexandru

Bradateanu C

34

Euclid

National(faza I)

Mentiune

XI

Adochitei Cristian

Bradateanu C

35

Euclid

National(faza I)

Premiul I

XII

Dascalita Elena

Bradateanu C

36

Euclid

National(faza I)

Premiul I

XII

Pastrav Elena

Bradateanu C

37

Euclid

National(faza I)

Premiul I

XII

Ursu Irina

Bradateanu C

38

Euclid

National(faza I)

Premiul II

XII

Andries Andreea

Bradateanu C

39

Euclid

National(faza I)

Premiul II

XII

Colessa Andreea

Bradateanu C

 

Semestrul   II

Nr crt

Nume concurs

Felul concursului/etapa

Premiul obtinut

Clasa

Nume elev

Prof coordonator

40

Olimpiada de Matematica

Faza Judeteana

Mentiune

V

Grosu Elena

Pintilie Paul

41

Olimpiada de Matematica

Faza Judeteana

Mentiune

VII

Ion Nela

Craciun Alina

42

Olimpiada de Matematica

Faza Judeteana

Mentiune

X

Joldescu Petronel

Bradateanu C

43

Euclid

National(faza II)

mentiune

V

Casian Daniela

Pintilie Paul

44

Euclid

National(faza II)

III

V

Grosu  Elena

Pintilie Paul

45

Euclid

National(faza II)

III

V

Barzu Maria

Pintilie Paul

46

Euclid

National(faza II)

mentiune

VI

Anghelus Maria

Bradateanu C

47

Euclid

National(faza II)

mentiune

VI

Mandiuc Iulia

Bradateanu C.

49

Euclid

National(faza II)

mentiune

VI

Poleac Alexandra

Pintilie P

50

Euclid

National(faza II)

III

VI

Lupu Iulia

Pintilie P

51

Euclid

National(faza II)

II

VI

Mihai Valentin

Bradateanu C

52

Euclid

National(faza II)

mentiune

VII

Paraoanu Diana

Craciun Alina

53

Euclid

National(faza II)

I

VII

Ion Nela

Craciun Alina

54

Euclid

National(faza II)

mentiune

IX

Chingalata Bogdan

Craciun Alina

55

Euclid

National(faza II)

II

IX

Nichitoaia Diana

Craciun Alina

56

Euclid

National(faza II)

mentiune

IX

Luca Andreia

Craciun  Alina

57

Euclid

National(faza II)

III

IX

Apetrei Roxana

Craciun Alina

58

Euclid

National(faza II)

II

IX

Albu Andreia

Craciun Alina

59

Euclid

National(faza II)

II

IX

Bostan Lavinia

Craciun Alina

60

Euclid

National(faza II)

I

IX

Luchian Bogdan

Craciun Alina

61

Euclid

National(faza II)

mentiune

X

Joldescu Petronel

Bradateanu C

62

Euclid

National(faza II)

mentiune

X

Buzatu Petrica

Bradateanu C

63

Euclid

National(faza II)

mentiune

X

Anghelus Andreea

Bradateanu C

64

Euclid

National(faza II)

mentiune

X

Apostol Marius

Bradateanu C

65

Euclid

National(faza II)

III

x

Pristavu Ionela

Bradateanu C

66

Euclid

National(faza II)

II

X

Pascal Mihaita

Bradateanu C

67

Euclid

National(faza II)

mentiune

XI

Grigoriu Maria

Bradateanu C

68

Euclid

National(faza II)

mentiune

XI

Luca Alexandru

Bradateanu C

69

Euclid

National(faza II)

mentiune

XI

Luchian Alexandru

Bradateanu C

70

Euclid

National(faza II)

mentiune

XII

Pastrav Madalina

Bradateanu C

71

Euclid

National(faza II)

I

XII

Dascalita Elana

Bradateanu C

72

Euclid

National(faza II)

III

XII

Jitaru Andrei

Pintilie Paul

73

Euclid

National(faza II)

II

XII

Artene Codrut

Pintilie Paul

74

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

IX

Luca Andreea

Craciun Alina

75

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

IX

Luchian Bogdan

Craciun Alina

76

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

X

Pristavu Larisa

Bradateanu C.

77

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

X

Apostol Marius

Bradateanu C

78

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

X

Ngelus Andreea

Bradateanu C

79

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

XI

Muntenescu Anca

Deliman C

80

Adolf Haimovici

Judeteana

I

XII

Colessa Andreea

Bradateanu C

81

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

XII

Dascaliata Elena

Bradateanu C

82

Adolf Haimovici

Judeteana

mentiune

XII

Pastrav Madalina

Bradateanu C

83

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/93

V

Florescu Teodor

Pintilie Paul

84

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/92

V

Baiceanu Emanuel

Pintilie Paul

85

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/91

V

Grosu Elena

Pintilie Paul

86

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/88

V

Barzu Catalina

Pintilie Paul

87

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/94

VI

Ghiorghiu Vasile

Pintilie Paul

88

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/92

VI

Samachis Razvan

Pintilie Paul

89

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/91

VI

Hobinca Miriam

Pintilie Paul

90

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/89

VI

Pristavu Stefania

Bradateanu C

91

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/97

VIII

Simon Sebastian

Bran Cristina

92

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/93

X

Joldescu Petronel

Bradateanu C

93

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/9o

X

Apostol Marius

Bradateanu C

94

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/90

X

Buzatu Laurentiu

Bradateanu C

95

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/90

X

Pristavu Larisa

Bradateanu C

96

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/85

X

Anghelus Andreea

Bradateanu C

97

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/95

XI

Anghel Adrian

Pintilie Paul

98

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/93

XI

Tudorache Magdalena

Pintilie Paul

99

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/92

XI

Dascalu Florin

Pintilie Paul

100

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/86

XI

Neamtu Ionut

Pintilie Paul

101

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/85

XI

Plesca Maria

Pintilie Paul

102

Nastasescu

National(faza II)

Medalia Bronz /97

XII

Artene Codrut

Pintilie Paul

103

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/85

XII

Prodan Adrian

Pintilie Paul

104

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/85

XII

Vasluianu Cristian

Pintilie Paul

105

Nastasescu

National(faza II)

Diploma merit/85

XII

Ghindaoanu Cristina

Pintilie Paul

106

Euclid

National(faza III)

I

V

Grosu Elena

Pintilie Paul

107

Euclid

National(faza III)

II

VI

Lupu Iulia

Pintilie P

108

Euclid

National(faza III)

mentiune

VI

Mihai Valentin

Bradateanu C

109

Euclid

National(faza III)

III

VII

Paraoanu Diana

Craciun Alina

110

Euclid

National(faza III)

II

VII

Ion Nela

Craciun Alina

112

Euclid

National(faza III)

I

IX

Luca Andreia

Craciun  Alina

113

Euclid

National(faza III)

II

IX

Luchian Bogdan

Craciun Alina

114

Euclid

National(faza III)

I

IX

Albu Andreia

Craciun Alina

115

Euclid

National(faza III)

I

X

Joldescu Petronel

Bradateanu C

116

Euclid

National(faza III)

I

X

Pascal Mihaita

Bradateanu C

117

Euclid

National(faza III)

mentiune

X

Anghelus Andreea

Bradateanu C

118

Euclid

National(faza III)

III

XI

Grigoriu Maria

Bradateanu C

119

Euclid

National(faza III)

II

XI

Luca Alexandru

Bradateanu C

120

Euclid

National(faza II)

II

XII

Pastrav Madalina

Bradateanu C

121

Euclid

National(faza II)

I

XII

Dascalita Elana

Bradateanu C

122

Euclid

National(faza II)

I

XII

Artene Codrut

Pintilie Paul

123

Euclid

National(faza II)

II

XII

Vasluianu Cristian

Pintilie Paul

124

Nastasescu

National(faza III)

Diploma de merit

VI

Mihai Valentin

Bradateanu C

125

Nastasescu

National(faza III)

Diploma de merit

VI

Mandiuc Iulia

Bradateanu C.

126

Nastasescu

National(faza III)

Diploma de merit

VI

Puiu Ioana

Bradateanu C.

127

Nastasescu

National(faza III)

Diploma de merit

X

Ghindaoanu Cristina

Pintilie Paul

128

Nastasescu

National(faza III)

Medalia Aur Premiul I

XII

Artene Codrut

Pintilie Paul

129

Nastasescu

National(Etapa Finala)

III

X

Joldescu Petronel

Bradateanu C


Corcursul National de Evaluare in Educatie - Matematica
Etapa a II-a, 2 martie 2013


Corcursul de matematica Euclid - Etapa I


Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani

Rezultate la Etapa judeţeană a Olimpiadei de Matematică
an şcolar 2011-2012

NUME PRENUME ELEV CLASA UNITATEA SCOLARA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR PREMIU
IOAN NELA 6 LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI CRĂCIUN ALINA M
PĂRĂOANU DIANA IULIA 6 LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI CRĂCIUN ALINA M
JOLDESCU CĂTĂLIN PETRONEL 9 LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRĂDĂȚEANU CORNELIU M


Rezultate la etapa judeţeană a concursului de matematică “Adolf Haimovici”
An şcolar 2011-2012

NUME PRENUME ELEV CLASA PROFIL UNITATEA SCOLARA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR PREMIU
PRISTAVU LARISA 9 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRADATEANU CORNELIU M
ANGHELUS ANDREEA 9 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRADATEANU CORNELIU M
DASCALITA ELENA 11 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRADATEANU CORNELIU II
COLESSA ANDREEA 11 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRADATEANU CORNELIU M
PASTRAV ELENA MADALINA 11 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRADATEANU CORNELIU M
SCHIANU ANDREEA 12 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRADATEANU CORNELIU III
PETREA IONEASA MIHAELA 12 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI CRACIUN ALINA M
GACIU MARIA 12 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI BRADATEANU CORNELIU M
MANOLE CRISTINA 12 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI CRACIUN ALINA M
PETREA IONEASA GABRIELA 12 ST. NATURII LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PASCANI CRACIUN ALINA M

Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani

Elevi calificaţi la etapa judeţeană a Olimpiadei de Matematică
an şcolar 2011-2012

NR. CRT NUMELE ŞI PRENUMELE CLASA UNITATEA ŞCOLARĂ LOCALITATEA PUNCTAJUL LA FAZA LOCALĂ PROFESORUL CLASEI
1 Anghelus A. Maria V Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Bradateanu Corneliu
2 Mihai L. Valentin V Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Bradateanu Corneliu
3 Ioan A. Nela VI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Craciun Alina
4 Paraoanu M. Diana Iulia VI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Craciun Alina
5 Joldescu S. Catalin Petronel IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 85 Bradateanu Corneliu
6 Vasluianu V. Florin Alexandru IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 85 Bradateanu Corneliu
7 Buzatu Claudiu Costel IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Deliman Cristian
8 Olaru Elena IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Deliman Cristian
9 Chiscariu Patricia Carmen XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Deliman Cristian
10 Paiu Dimitrie Marius XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Deliman Cristian
11 Munteanu Alexandra XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Deliman Cristian
12 Artene Codrut Georgian XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Pintilie Paul
13 Prodan Adrian XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Pintilie Paul
14 Jitaru Andrei XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Pintilie Paul
15 Copcea Marian XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 70 Pintilie Paul



Elevi calificaţi la etapa judeţeană a concursului de matematică “Adolf Haimovici”
An şcolar 2011-2012

NR. CRT NUMELE ŞI PRENUMELE CLASA UNITATEA ŞCOLARĂ LOCALITATEA PUNCTAJUL LA FAZA LOCALĂ PROFESORUL CLASEI
1 Pristavu M. Larisa IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Bradateanu Corneliu
2 Fasola M. Bianca IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Bradateanu Corneliu
3 Anghel Gianina IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 85 Bradateanu Corneliu
4 Anghelus Andreea IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 85 Bradateanu Corneliu
5 Apostol Marius IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Bradateanu Corneliu
6 Pricop Denis-Nicolae IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Anusca Mihaela
7 Samson F. Catalin Marian IX Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 70 Craciun Alina
8 Muntenescu Anca X Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Deliman Cristian
9 Nemtanu Ramona X Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Deliman Cristian
10 Grecu Ioan X Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Deliman Cristian
11 Girbea Alexandra X Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Deliman Cristian
12 Bostan Simona X Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Deliman Cristian
13 Dascalita Elena XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Bradateanu Corneliu
14 Pastrav Elena Madalina XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Bradateanu Corneliu
15 Andries P. Andreea XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 85 Bradateanu Corneliu
16 Ursu I Irina – Giorgiana XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 85 Bradateanu Corneliu
17 Ifrim D. Larisa XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 85 Bradateanu Corneliu
18 Colessa D. Andreea XI Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Bradateanu Corneliu
19 Anghelus M. Alexandra XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Bradateanu Corneliu
20 Apristavitei Gh. Giorgiana XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Bradateanu Corneliu
21 Gaciu V. Maria XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 90 Bradateanu Corneliu
22 Schianu T. Andreea XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Bradateanu Corneliu
23 Petrea Ioneasa C. Gabriela XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Craciun Alina
24 Petrea Ioneasa C. Mihaela XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Craciun Alina
25 Manole F. Cristina XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 80 Craciun Alina
26 Albu P. Roxana Elena XII Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani 75 Craciun Alina

(toti elevii sunt la profilul Stiintele Naturii)


Rezultatele concursurilor de matematica
noiembrie 2011

Concursul de matematica „Euclid” Etapa I din 5.11.2011


Nume prenume

Judeţ

Localitate

Şcoala

Clasa

Punctaj

Premiu

Profesor

Angheluş Maria

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

95p

II

 Bradateanu Corneliu

Hobincă Miriam

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

92p

III

Paul Pintilie

Ghiorghiu Vasile

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

86p

M

Paul Pintilie

Poleac Alexandra

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

85p

M

Paul Pintilie

Lupu Iulia Ioana

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

83p

M

Paul Pintilie

Samson Andrei

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

83p

M

 Bradateanu Corneliu

Ţăpoi Teodora

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

82p

M

 Bradateanu Corneliu

Savin Stefan

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

81p

 M

Paul Pintilie

Timus Dan

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

5

81p

 M

Paul Pintilie

Ion Nela

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

6

90p

 III

Craciun Alina

Paraoanu  Iulia  Diana

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

6

81p

 M

Craciun Alina

Joldescu Petronel

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

9M1

93p

 II

 Bradateanu Corneliu

Vasluianu Florin

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

9M1

88p

 M

 Bradateanu Corneliu

Pristavu Ionela Larisa

Iaşi

Paşcani

Liceul Teoretic "Miron Costin"

9M2

84p

 M

 Bradateanu Corneliu

Concursul de matematica „Speranţe Olimpice” Ediţia a XI-a din 12.11.2011


Nume

Prenume

Nume Îndrumător

Şcoala de provenienţă

Punctaj Total

PREMIU

Mihai

Valentin

Brădăţeanu Corneliu

Liceul Teoretic "M. Costin" Paşcani

8

M

Ion

Nela

Crăciun Alina

Liceul Teoretic "M. Costin" Paşcani

10

M

Simon

Lorena

Bran Cristina

Liceul Teoretic "M. Costin" Paşcani

8

M

 


Echipa Liceului Teoretic "Miron Costin" Pascani
in Iasi la Etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica


Premianti ai Liceului Teoretic "Miron Costin" Pascani
la Etapa judeteana a Concursului de Matematica Aplicata "ADOLF HAIMOVICI" 2011


Liceul Teoretic “Miron Costin” Pascani

Elevi calificaţi la etapa judeţeană a Olimpiadei de Matematică
an şcolar 2010-2011

Nr.
crt.

Nume şi prenume elev

Clasa

Nota

Profesor  îndrumător

1

Ion A. Nela

V

8.70

Crăciun Alina

2

Ciolac C. Bogdan-Stelian

V

8

Crăciun Alina

3

Pristavu M. Larisa

VIII

7.40

Crăciun Alina

4

Lucaci C. Ana-Ecaterina

VIII

7.10

Bran Cristina

5

Buzatu Claudiu

VIII

7

Deliman Cristian

6

Răţoi Cătălin

VIII

7

Deliman Cristian

7

Luchian Alexandru

IX

8.5

Brădăţeanu Corneliu

8

Adochiţei Alexandru-Cristian

IX

8

Brădăţeanu Corneliu

9

Pintiliasa Ionut-Andrei

IX

8

Brădăţeanu Corneliu

10

Chişcariu Patricia Carmen

X

8.5

Deliman Cristian

11

Artene M.Codruţ – Georgian

X

8

Pintilie Paul

12

Prodan V. Adrian

X

8

Pintilie Paul




Elevi calificaţi la etapa judeţeană a concursului de matematică “Adolf Haimovici”
An şcolar 2010-2011

Nr.
crt.

Nume şi prenume elev

Clasă/Profil

Nota

Profesor  îndrumător

1

Nemţanu Ramona Gabriela

IX-Chimie Biologie

8

Deliman Cristian

2

Gîrbea Alexandra

IX-Chimie Biologie

8

Deliman Cristian

3

Muntenescu Anca

IX-Chimie Biologie

8

Deliman Cristian

4

Dăscăliţa Elena

X-Chimie Biologie

9

Brădăţeanu Corneliu

5

Ursu Irina Giorgiana

X-Chimie Biologie

8.50

Brădăţeanu Corneliu

6

Andrieş Andreea

X-Chimie Biologie

8.50

Brădăţeanu Corneliu

7

Păstrăv Elena-Mădălina

X-Chimie Biologie

8.20

Brădăţeanu Corneliu

8

Schianu Andreea-Iulia

XI-Chimie Biologie

8.50

Brădăţeanu Corneliu

9

Apristăviţei Georgiana

XI-Chimie Biologie

8.50

Brădăţeanu Corneliu

10

Gaciu Maria-Manuela

XI-Chimie Biologie

8.50

Brădăţeanu Corneliu

11

Angheluş Alexandra

XI-Chimie Biologie

8.50

Brădăţeanu Corneliu

12

Albu P. Roxana- Elena

XI-Chimie Biologie

8

Crăciun Alina

13

Manole F. Cristina- Madalina

XI-Chimie Biologie

8

Crăciun Alina

14

Petrea-Ioneasa C. Mihaela

XI-Chimie Biologie

7.50

Crăciun Alina

15

Petrea-Ioneasa C. Gabriela

XI-Chimie Biologie

7.50

Crăciun Alina

16

Ursuleasa – Vasile D. Mihaela

XI-Chimie Biologie

7.50

Crăciun Alina

17

Asavei G. Cătălina- Gabriela

XII- Chimie Biologie

8

Crăciun Alina

 




Concursului de Matematică „ Memorialul Stefan Dârţu” Vatra Dornei
2 decembrie 2010
coordonatorul grupului de la liceul nostru, prof. Deliman Cristian

Lista elevilor participanţi

Nr. crt.

Numele si prenumele

Clasa

1

Buzatu Claudiu

a VIII-a

2

Samson Catalin

a VIII-a

3

Prisacariu Costel

a VIII-a

4

Nichitoaia Diana

a VII-a

5

Turcu Georgiana

a VII-a

6

Muntenescu Anca

a IX -a




Concursul interjudeţean „Speranţe olimpice”
Ediţia a X-a
06 noiembrie 2010

Mentiune pentru elevul Buzatu Claudiu, Clasa a VIII-a, Liceul Teoretic "Miron Costin" Pascani,
profesor indrunator - Deliman Cristian




Rezultatele elevilor la concursurile de matematica in anul scolar 2009 - 2010

 

Concursul National de matematica aplicata “Adolf Haimovici”
- Etapa Judeteana 2010 -

Nume Prenume

Premiu

Clasa

Profesor

Dascalita Elena

II

IX

Bradateanu Corneliu

Ursu Irina

M

IX

Bradateanu Corneliu

Pastrav Elena Madalina

M

IX

Bradateanu Corneliu

Petrea Ioneasa Mihaela

II

X

Craciun Alina

Apristavitei Giorgiana

III

X

Bradateanu Corneliu

Albu Roxana

M

X

Craciun Alina

Anghelus Alexandra

M

X

Bradateanu Corneliu

Schianu Andreea

M

X

Bradateanu Corneliu

Gaciu Maria Manuela

M

X

Bradateanu Corneliu

Asavei Catalina

II

XI

Craciun Alina

Mircea Laura

M

XI

Craciun Alina

Mihai Anca

M

XI

Craciun Alina

Ailinca Andreia

M

XI

Craciun Alina

Corneanu Claudia

M

XII

Craciun Alina

Asavei Adina

M

XII

Craciun Alina

Grigore Madalina

M

XII

Craciun Alina


Concursul National de matematica aplicata “Adolf Haimovici”
- Etapa Nationala 2010 -

Nume Prenume

Premiu

Clasa


Profesor

Dascalita Elena

M

IX

Bradateanu Corneliu




Concursul Interjudetean de matematica “Spiru Haret”
- Etapa 2010 -

Nume Prenume

Premiu

Clasa

Profesor

Dascalita Elena

II

IX

Bradateanu Corneliu

Petrea Ioneasa Mihaela

III

X

Craciun Alina

Asavei Catalina

III

XI

Craciun Alina